AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare

Regulament Empty
MesajSubiect: Regulament   Regulament I_icon_minitimeMar Ian 11, 2011 2:23 pm

Regulament de joc FL

1.Meciurile se joaca 90 minute, fara prelungiri in caz de egalitate!

2.Nu veti mai primii 3-0 (MV) asa usor, adica nu se va da aproape deloc. In caz ca este un motiv intemeiat se va da 1-0 / 1-0 pentru a nu crea avantaje la goluri marcate.

3.În cupele europene si în ligi trebuie sa jucati meciurile la termen, nu vi se va mai da sansa sa le jucati pe urma.

4.In Clasamentele din Ligi si in Cupele Europene, criteriile dupa care se vor decide locurile in clasament in cazul echipelor cu acelasi numar de puncte, sunt:
-dupa meciurile directe.
-dupa golaveraj (daca este egalitate si aici, conteaza mai mult numarul de goluri marcate)

5.In cazul in care nu va convine rezultatul celor 2 meciuri , meciurile nu se rejoaca!

6.In cazul intreruperii meciului din cauza unei conexiuni slabe, veti relua meciul si veti juca restul de timp ce a ramas din minutul intreruperii pana in minutul 90 al partidei. De exemplu daca se intrerupe in minutul 30 , se vor juca 65 de minute (60 minute ramase + 5 minute de prelungire), iar scorul va fi acela care era in pana sa se intrerupa + scorul inregistrat dupa continuarea minutelor ramase.

7.In cazul in care conexiunea cade exact la o faza cand unul dintre voi este singur cu portarul, meciul se va relua, iar adversarul ii va da sansa celui "ghinionst" sa scape singur cu portarul.

8. In cazul in care un adversar iese din meci intentionat, fara un motiv anume, va pierde meciul respectiv cu scorul din momentul respectiv + 3-0 in favoarea jucatorului care nu a iesit.

9.La sfarsitul meciului cine apasa ALT+TAB sau butonul WINDOWS si iese intentionat, adversarului aparandu-i pe ecran 'Connection Lost' va fi doar avertizat la primele 2 abateri,apoi la a 3-a va pierde la masa verde + Warn.

10.Sunt Interzise tragerile de timp exagerate (mai mult de 10 pase intre fundasi si portar).

11.In fazele eliminatorii, daca per ansamblul celor 2 meciuri scorul este egal (Ex: Barcelona - Inter 1:0 / Inter - Barcelona 2:1 = Scor General 2:2) , se va juca un MECI decisiv pentru stabilirea echipei care isi va continua drumul in competitie.

12.Nu Aveti voie Q+W din propria jumatate, doar din cea a adversarului ! Daca cumva "va scapa" un Q+W intoarceti mingea sau o trimiteti in out ca gest de fair-play.

13.Executarea cornerului direct pe bara sau direct pe poarta este Interzisa!

14.Out-ul executat in 6 metri este interzis !

15.Pentru a fi validat rezultatul aveti nevoie de printscreen de la sfarsitul meciului. In caz ca se intrerupe trebuie sa aveti print din momentul intreruperii (chiar daca este "cu conections lost") + scorul de la finalul minutelor ramase.

16.Toate reclamatiile trebuie confirmate cu dovezi(print screen).

17.Fiti Fair-Play,respectati-va adversarii si veti fi respectati !